Layout Builder IPE (1.0.0-beta7) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Edit
fa: ویرایش

en: Layout
fa: آرایش

en: Customize
fa: سفارشی کردن

en: Ok
fa: تایید

en: About
fa: درباره

en: Break lock
fa: شکستن قفل

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: Layout Builder tools
fa: ابزارهای چینش صفحه
