Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (48 entries)

en: Title
he: כותרת

en: title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Top
he: עליון

en: Large
he: גדול

en: View
he: צפיה

en: Modules
he: רכיבים

en: Text
he: טקסט

en: Created
he: נוצר

en: Add block
he: הוספת תיבה

en: CSS class
he: קלאס CSS

en: Bottom
he: למטה

en: Custom
he: מותאם

en: Revisions
he: גרסאות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Medium
he: בינוני

en: System
he: מערכת

en: Display title
he: הצגת כותרת

en: Link URL
he: כתובת הקישור (URL)

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Alignment
he: יישור

en: Revert
he: שחזור

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Revisions for %title
he: גרסאות של %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Tabs
he: לשוניות

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
