Layout Builder Kit (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (56 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: title
pl: tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Top
pl: Góra strony

en: Large
pl: Duże

en: View
pl: Widok

en: Modules
pl: Moduły

en: Text
pl: Tekst

en: Created
pl: Utworzono

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Custom
pl: Własne

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Medium
pl: Średnie

en: Display title
pl: Wyświetlana nazwa

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Revert
pl: Przywróć

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: CSS Class
pl: Klasa CSS

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: "@block" block
pl: Blok "@block"
