Layout Builder Modal (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Theme
ru: Тема

en: Options
ru: Опции

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Auto resize
ru: Автоматически изменить размер

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета
