Layout Builder Overrides (2.0.1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Layout
uk: Макет

en: About
uk: Про модуль

en: Manage layout
uk: Керувати макетом

en: Layout options
uk: Опції макету

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів

en: Allow each @entity to have its layout customized.
uk: Дозволити кожній з сутностей @entity мати персоналізований макет.

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
uk: Перш ніж вимкнути цю опцію потрібно відновити всі налаштовані макети цього відображення.

en: Use Layout Builder
uk: Використовувати Конструктор макетів
