Layout Builder Restrictions (3.0.4) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Weight
bn: ভর

en: Category
bn: বিভাগ

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Block
bn: ব্লক

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
