Layout Builder Restrictions (8.x-2.20) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Region
fa: ناحیه

en: ID
fa: شناسه

en: Block
fa: بلوک

en: Block ID
fa: شناسه بلوک

en: Plugin
fa: افزونه

en: Category ID
fa: شناسه دسته

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Custom block types
fa: انواع بلوک‌های سفارشی

en: Layout Builder
fa: ابزار چینش صفحه
