Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Category
pt: Categoria

en: Save
pt: Guardar

en: Role
pt: Grupo

en: Blocks
pt: Blocos

en: Custom block types
pt: Tipos de blocos personalizados.
