Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Category
cy: Categori

en: Save
cy: Cadw

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Blocks
cy: Blociau
