Layout Builder Restrictions By Role (1.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Category
hi: वर्ग

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Role
hi: भूमिका

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Custom block types
hi: कस्टम ब्लॉक प्रकार
