Layout Config Block (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Region
pt: Região

en: Block
pt: Bloco

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Blocks
pt: Blocos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre
