Layout Config Block (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Label
fa: برچسب

en: Region
fa: ناحیه

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Block
fa: بلوک

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره
