Layout Config Block (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Label
hi: लेबल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में
