Custom Layouts (1.0.0-rc2) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Language settings
it: Impostazioni lingua

en: The revision ID.
it: L'ID della revisione.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
it: La registrazione sul log che spiega le modifiche in questa revisione.
