Layout builder library (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Layout
uk: Макет

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Discard changes
uk: Відхилити зміни

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Save layout
uk: Зберегти макет

en: The layout has been saved.
uk: Макет було змінено.

en: Add layout
uk: Додати макет

en: @entity being viewed
uk: Сутність @entity переглядається
