Layout builder library (8.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली
