Layout builder library (8.x-1.0-beta5) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Discard changes
fr: Annuler les changements

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Edit layout
fr: Modifier la mise en page

en: Save layout
fr: Enregistrer la mise en page

en: The layout has been saved.
fr: La mise en page a été enregistrée.

en: Add layout
fr: Ajouter une mise en page

en: @entity being viewed
fr: @entity actuellement vu(e)
