Layout Paragraphs (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Create New
nl: Nieuwe aanmaken

en: Choose type
nl: Type kiezen

en: About
nl: Over

en: Behaviors
nl: Gedrag

en: Edit @type
nl: @type bewerken

en: Create new @type
nl: Nieuw(e) @type aanmaken

en: all languages
nl: alle talen

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Layout Configuration
nl: Lay-out instellingen

en: Disabled Items
nl: Uitgeschakelde items

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
nl: Recursie gevonden tijdens het renderen van entiteit @entity_type @entity_id. Rendering is afgebroken.

en: Confirm removal
nl: Verwijderen bevestigen

en: Layout `%layout_id` is unknown.
nl: Lay-out '%layout_id' is onbekend.

en: Select a layout:
nl: Kies een lay-out:

en: Layout builder for paragraphs.
nl: Lay-outgenerator voor paragrafen.

en: Layout Paragraphs settings
nl: Layout Paragraphs-instellingen

en: Remove @type
nl: @type verwijderen
