Layout Paragraphs (1.0.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Disabled
pt: Desativado

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Create New
pt: Crie um novo

en: Labels
pt: Rótulos

en: Move down
pt: Mover para baixo

en: Move up
pt: Mover para cima

en: About
pt: Sobre

en: Edit @type
pt: Editar @type

en: all languages
pt: todos os idiomas

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
pt: Deteção de renderização recursiva ao renderizar a entidade @entity_type @entity_id. A renderização foi interrompida.

en: Create new @name
pt: Criar novo @name

en: Unexpected Error
pt: Erro inesperado
