Layout plugin (8.x-1.0-alpha23) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Layout
fr: Mise en page

en: Examples
fr: Exemples

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
fr: Fournit un moyen aux modules et thèmes de déclarer des mises en page.
