Layout Components (3.0.1) - en to da translation catalogue (84 entries)

en: Title
da: Titel

en: Item
da: Element

en: Groups
da: Grupper

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disable
da: Deaktivér

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Background
da: Baggrund

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: View
da: Vis

en: Section
da: Sektion

en: Anchor
da: Anker

en: Text
da: Tekst

en: Theme
da: Tema

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: All
da: Alle

en: Bottom
da: Bund

en: Url
da: URL

en: Off
da: Afbrudt

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Custom
da: Tilpasset

en: Fields
da: Felter

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Maximum
da: Maksimum

en: Range
da: Spænd

en: General
da: Generelt

en: Colors
da: Farver

en: Border
da: Ramme

en: Align
da: Justér

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Color
da: Farve

en: Folder
da: Mappe

en: Full
da: Fuld

en: Manual
da: Manuel

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Configure block
da: Indstil blok

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Red
da: Rød

en: Slow
da: Langsom

en: Fast
da: Hurtig

en: Style
da: Typografi

en: Max
da: Maks

en: Purple
da: Lilla

en: Node reference
da: Indholdselementreference

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Change layout
da: Skift layout

en: My title
da: Min titel

en: About
da: Om

en: Column
da: Kolonne

en: Regions
da: Regioner

en: Step
da: Trin

en: Border size
da: Rammestørrelse

en: Interface
da: Grænseflade

en: Configure column
da: Tilpas kolonne

en: %name must be a number.
da: %name skal være et tal.

en: Structure
da: Struktur

en: Title type
da: Titeltype

en: Long text
da: Lang tekst

en: Edit @title
da: Redigér @title

en: Group @group
da: Gruppe @group

en: Remove block
da: Fjern blok

en: %name is not a valid number.
da: %name er ikke et gyldigt tal.

en: %name must be higher than or equal to %min.
da: %name skal være større end eller lig med %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
da: %name skal være mindre end eller lig med %max.

en: Large (480×480)
da: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
da: Mellem (220×220)

en: @entity being viewed
da: @entity som vises

en: Choose a layout for this section
da: Vælg layout for denne sektion

en: Media Library thumbnail (220×220)
da: Media Library miniaturebillede (220×220)
