Layout Components (8.x-1.10-beta2) - en to el translation catalogue (63 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: On
el: Ανοικτό

en: Size
el: Μέγεθος

en: None
el: Κανένα

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: All
el: Όλες

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Off
el: Κλειστό

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Fields
el: Πεδία

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Medium
el: Μέσο

en: General
el: Γενικά

en: Align
el: Στοίχιση

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Basic
el: Βασική

en: Color
el: Χρώμα

en: Folder
el: Φάκελος

en: Full
el: Πλήρες

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Reference
el: Αναφορά

en: Style
el: Στυλ

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Blue
el: Μπλε

en: About
el: Περί

en: Column
el: Στήλη

en: Styles
el: Στυλ

en: Interface
el: Διεπαφή

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Structure
el: Δομή

en: Long text
el: Μακρύ κείμενο

en: %name is not a valid number.
el: Το %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: %name must be higher than or equal to %min.
el: Το %name πρέπει να είναι μεγαλύτερο ή ίσο με %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
el: Το %name πρέπει να είναι μικρότερο ή ίσο με %max.

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)
