Layout Components (8.x-1.11-beta2) - en to bo translation catalogue (57 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: None
bo: མེད།

en: Image
bo: པར་རིས

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Top
bo: འགོ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Anchor
bo: གནས་ས

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: All
bo: ཡོངས

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Border
bo: མཐའ་སྒྲོམ།

en: Align
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Text color
bo: ཡིག་གེའི་ཁ་དོག

en: Basic
bo: སྤྱི་བཏང

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Full
bo: ཆ་ཚང

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Configure block
bo: ལྷུ་ལག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Left
bo: གཡོན

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Change layout
bo: བཀོད་པ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པ།

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Regions
bo: ཁུལ་ཁོངས།

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Interface
bo: འཆར་ངོས

en: Configure column
bo: སྡེ་སྡེབ་སྒྲིག

en: Structure
bo: སྒྲིག་གཞི

en: Title type
bo: ཁ་བྱང་གི་རིགས།

en: Long text
bo: ཡིག་གེ་རིང་བ
