Layout Components (8.x-1.11-beta2) - en to gu translation catalogue (33 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: On
gu: ચાલુ

en: Size
gu: માપ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Text
gu: લખાણ

en: Horizontal
gu: આડું

en: Vertical
gu: ઊભું

en: All
gu: બધા

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Maximum
gu: મહત્તમ

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Align
gu: હારબંધ ગોઠવવું

en: Background color
gu: પૃષ્ઠભૂમિ રંગ

en: Text color
gu: લખાણ રંગ

en: Color
gu: રંગ

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Minimum
gu: ન્યુનત્તમ

en: Blue
gu: વાદળી

en: About
gu: વિશે
