Layout Components (8.x-1.12-beta2) - en to kn translation catalogue (63 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Anchor
kn: ಲಂಗರು(Anchor)

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Off
kn: ಜಡ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Range
kn: ವ್ಯಾಪ್ತಿ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Align
kn: ಹೊಂದಿಸು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Folder
kn: ಹೊಸ ಕಡತಕೋಶ

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Red
kn: ಕೆಂಪು

en: Fast
kn: ಅಂಟಿಸು(_P)

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Orientation
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Purple
kn: ನೇರಳೆ

en: Green
kn: ಹಸಿರು

en: Blue
kn: ನೀಲಿ

en: Misc
kn: ಇತರೆ

en: Orange
kn: ಕಿತ್ತಳೆ

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Radius
kn: ತ್ರಿಜ್ಯ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Interface
kn: <b>ಸಂಪರ್ಕಸಾಧನ</b>

en: Animate
kn: ಸಜೀವಗೊಳಿಸು

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
