Layout Components (8.x-1.16-beta2) - en to vi translation catalogue (73 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Item
vi: Mục

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Disable
vi: Tắt

en: On
vi: Bật

en: Size
vi: Dung lượng

en: None
vi: Không có

en: default
vi: mặc định

en: Image
vi: Ảnh

en: Center
vi: Giữa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Label
vi: Nhãn

en: Default
vi: Mặc định

en: Background
vi: Nền

en: Top
vi: Đầu

en: View
vi: Xem

en: Section
vi: Phần

en: Anchor
vi: Điểm neo

en: Display
vi: Hiển thị

en: Text
vi: Văn bản

en: Theme
vi: Sắc thái

en: Layout
vi: Bố cục

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Vertical
vi: Dọc

en: All
vi: Tất cả

en: Bottom
vi: Cuối

en: Off
vi: Tắt

en: To
vi: Đến

en: From
vi: Từ

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Fields
vi: Các trường

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Maximum
vi: Tối đa

en: Medium
vi: Vừa

en: General
vi: Tổng quát

en: Border
vi: Biên

en: Background color
vi: Màu nền

en: Text color
vi: Màu chữ

en: Basic
vi: Cơ bản

en: Color
vi: Màu sắc

en: Folder
vi: Thư mục

en: Full
vi: Đầy đủ

en: Manual
vi: Thủ công

en: Font size
vi: Cỡ chữ

en: Configure block
vi: Cấu hình khối nội dung

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Red
vi: Đỏ

en: Slow
vi: Chậm

en: Fast
vi: Nhanh

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: Node reference
vi: Tham chiếu node

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: Green
vi: Xanh lá

en: Blue
vi: Xanh

en: Orange
vi: Da cam

en: Auto
vi: Tự động

en: About
vi: Giới thiệu

en: Column
vi: Cột

en: Regions
vi: Các vùng

en: Step
vi: Bước

en: Ratio
vi: Tỷ lệ

en: Pause
vi: Tạm dừng

en: Play
vi: Phát

en: Interface
vi: Giao diện

en: Animate
vi: Hoạt cảnh

en: %name must be a number.
vi: %name phải là số.

en: Structure
vi: Cấu trúc

en: Title type
vi: Kiểu tiêu đề

en: Long text
vi: Văn bản dài

en: Edit @title
vi: Sửa @title
