Layout Components (8.x-1.17-beta2) - en to gl translation catalogue (59 entries)

en: Title
gl: Título

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Disable
gl: Desactivar

en: Size
gl: Tamaño

en: None
gl: Ningún

en: default
gl: predeterminado

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Settings
gl: Axustes

en: Label
gl: Etiqueta

en: Default
gl: Predeterminado

en: Top
gl: Superior

en: Section
gl: Sección

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: All
gl: Todo

en: Bottom
gl: Botón

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Custom
gl: Personalizado

en: Fields
gl: Campos

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Maximum
gl: Máximo

en: Range
gl: Rango

en: Medium
gl: Medio

en: General
gl: Xeral

en: Colors
gl: Cores

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Basic
gl: Básico

en: Color
gl: Cor

en: Button
gl: Botón

en: Full
gl: Completo

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Red
gl: Vermello

en: Slow
gl: Amodo

en: Fast
gl: Rápido

en: Reference
gl: Referencia

en: Style
gl: Estilo

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Green
gl: Verde

en: Blue
gl: Azul

en: Change layout
gl: Cambiar a disposición

en: About
gl: Información

en: Column
gl: Columna

en: Step
gl: Paso

en: Styles
gl: Estilos

en: %name must be a number.
gl: %name debe ser un número.

en: Structure
gl: Estrutura

en: Accordion item
gl: Elemento de acordeón

en: Large (480×480)
gl: Grande (480x480)

en: Medium (220×220)
gl: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
gl: Miniatura (100x100)
