Layout Components (8.x-1.18-beta2) - en to be translation catalogue (40 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Disable
be: Выключыць

en: Size
be: Памер

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Settings
be: Налады

en: Label
be: Подпіс

en: Default
be: Прадвызначана

en: Top
be: Верх

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: All
be: Усе

en: Bottom
be: Знізу

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Fields
be: Палі

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Maximum
be: Максімум

en: Medium
be: Сярэдні

en: General
be: Агульны

en: Background color
be: Колер фона

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Basic
be: Асноўны

en: Color
be: Колер

en: Configure block
be: Ладзіць блок

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Minimum
be: Мінімум

en: Change layout
be: Змяніць размеркаванне

en: About
be: Аб

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Structure
be: Структура

en: Remove block
be: Выдаліць блок

en: %name is not a valid number.
be: %name не з'яўляецца карэктнай лічбай.
