Layout Components (8.x-1.2-beta2) - en to ne translation catalogue (24 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Item
ne: वस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Disable
ne: अक्षम बनाउनुहोस्

en: Size
ne: आकार

en: Center
ne: केन्द्र

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Label
ne: लेबल

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Top
ne: माथि

en: Display
ne: प्रदर्शन

en: All
ne: सबै

en: To
ne: लाई

en: Custom
ne: मनचाहिदो

en: Width
ne: चौडाई

en: Height
ne: उचाई

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Medium
ne: माध्यम

en: Basic
ne: सामान्य

en: Color
ne: रंग

en: Configure block
ne: ब्लकहरु कन्फिगर गर्नुहोस्

en: Minimum
ne: न्युनतम

en: Structure
ne: संरचना
