Layout Components (8.x-1.20-beta2) - en to he translation catalogue (70 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Disable
he: השבתה

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: None
he: ללא

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Anchor
he: עוגן

en: Display
he: תצוגה

en: Text
he: טקסט

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Layout
he: פריסה

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: All
he: הכל

en: Bottom
he: למטה

en: Url
he: כתובת url

en: Off
he: כבוי

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Custom
he: מותאם

en: Fields
he: שדות

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Maximum
he: מקסימום

en: Medium
he: בינוני

en: General
he: כללי

en: Colors
he: צבעים

en: Align
he: יישור

en: Background color
he: צבע רקע

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Basic
he: בסיסי

en: Color
he: צבע

en: Folder
he: תיקיה

en: Full
he: מלא

en: Font size
he: גודל גופן

en: Configure block
he: הגדרות בלוק

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Reference
he: רפרנס

en: Video
he: וידאו

en: Style
he: סגנון

en: Max
he: מקסימום

en: Node reference
he: הפנייה לפריט תוכן

en: Minimum
he: מינימום

en: Blue
he: כחול

en: Change layout
he: שנה פריסה

en: Radius
he: רדיוס

en: About
he: אודות

en: Column
he: עמודה

en: Pause
he: עצירה

en: Styles
he: סגנונות

en: %name must be a number.
he: %name חייב להיות מספר.

en: Structure
he: מבנה

en: Select field
he: בחר שדה

en: Long text
he: טקסט ארוך

en: Edit @title
he: עריכת @title

en: Remove block
he: הסרת הבלוק
