Layout Components (8.x-1.21-beta2) - en to lt translation catalogue (62 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Disable
lt: Išjungti

en: Size
lt: Dydis

en: None
lt: Joks

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Center
lt: Centras

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Label
lt: Etiketė

en: Default
lt: Numatytasis

en: Top
lt: Viršus

en: Section
lt: Sekcija

en: Text
lt: Tekstas

en: Theme
lt: Tema

en: Horizontal
lt: Horizontalus

en: Vertical
lt: Vertikalus

en: All
lt: Visi

en: Bottom
lt: Apačia

en: To
lt: Iki

en: From
lt: Nuo

en: Custom
lt: Savitas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Width
lt: Plotis

en: Height
lt: Aukštis

en: Maximum
lt: Maksimumas

en: Range
lt: Diapazonas

en: Medium
lt: Vidutinis

en: General
lt: Bendras

en: Background color
lt: Fono spalva

en: Text color
lt: Teksto spalva

en: Basic
lt: Pagrindinis

en: Color
lt: Spalva

en: Button
lt: Mygtukas

en: Folder
lt: Katalogas

en: Full
lt: Pilnas

en: Font size
lt: Šrifto dydis

en: Configure block
lt: Konfiguruoti bloką

en: Left
lt: Kairė

en: Right
lt: Dešinė

en: Red
lt: Raudona

en: Reference
lt: Nuoroda

en: Style
lt: Stilius

en: Purple
lt: Violetinė

en: Tabs
lt: Kortelės

en: Minimum
lt: Minimumas

en: Green
lt: Žalia

en: Blue
lt: Mėlyna

en: Orange
lt: Oranžinė

en: Auto
lt: Automatiškai

en: About
lt: Apie

en: Column
lt: Stulpelis

en: Step
lt: Žingsnis

en: Interface
lt: Sąsaja

en: %name must be a number.
lt: %name privalo būti skaičius.

en: Structure
lt: Struktūra

en: %name is not a valid number.
lt: %name yra neskaičius.

en: %name must be higher than or equal to %min.
lt: %name turi būti daugiau arba lygu %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
lt: %name turi būti mažiau arba lygu %max.

en: Large (480×480)
lt: Didelis (480×480)

en: Medium (220×220)
lt: Vidutinis (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
lt: Miniatiūra (100x100)
