Layout Components (8.x-1.23-beta2) - en to mr translation catalogue (33 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disable
mr: असमर्थ

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Size
mr: आकार

en: Links
mr: दुवे

en: None
mr: काहीच नाही

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: View
mr: बघा

en: Display
mr: दाखवा

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: All
mr: सर्व

en: Off
mr: बंद

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: General
mr: साधारण

en: Colors
mr: रंग

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Color
mr: रंग

en: Minimum
mr: किमान

en: Structure
mr: आराखडा
