Layout Components (8.x-1.28-beta2) - en to ar translation catalogue (62 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Disable
ar: تعطيل

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Size
ar: الحجم

en: Links
ar: روابط

en: None
ar: لا شيء

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Anchor
ar: المرساة

en: Display
ar: العرض

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: All
ar: الكل

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Url
ar: المسار

en: Off
ar: إيقاف

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Custom
ar: مخصص

en: Fields
ar: الحقول

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Medium
ar: متوسط

en: General
ar: عام

en: Align
ar: المحاذاة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Basic
ar: الأساسي

en: Color
ar: اللون

en: Full
ar: كامل

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Configure block
ar: ضبط الصندوق

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Reference
ar: مرجع

en: Video
ar: فيديو

en: Style
ar: نمط

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Blue
ar: أزرق

en: About
ar: حول

en: Interface
ar: الواجهة

en: %name must be a number.
ar: %name يجب أن يكون عدد.

en: Structure
ar: الهيكلية

en: Long text
ar: نص طويل

en: %name is not a valid number.
ar: %name رقم غير صحيح.

en: %name must be higher than or equal to %min.
ar: يجب ان يكون %name أكبر من أو مساوي ل%min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
ar: يجب ان يكون %name أصغر من أو مساوي ل%min.
