Layout Components (8.x-1.30-beta2) - en to nl translation catalogue (100 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Size
nl: Grootte

en: None
nl: Geen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Background
nl: Achtergrond

en: Top
nl: Bovenaan

en: View
nl: Weergeven

en: Section
nl: Sectie

en: Anchor
nl: Anker

en: Display
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Theme
nl: Thema

en: Layout
nl: Lay-out

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: All
nl: Alle

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Url
nl: URL

en: Off
nl: Uit

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Custom
nl: Aangepast

en: Fields
nl: Velden

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Range
nl: Bereik

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: General
nl: Algemeen

en: Colors
nl: Kleuren

en: Border
nl: Rand

en: Align
nl: Uitlijning

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Basic
nl: Basis

en: Color
nl: Kleur

en: Folder
nl: Map

en: Full
nl: Volledig

en: Manual
nl: Handmatig

en: Font size
nl: Lettergrootte

en: Configure block
nl: Blok instellen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Red
nl: Rood

en: Slow
nl: Langzaam

en: Fast
nl: Snel

en: Reference
nl: Referentie

en: Style
nl: Stijl

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Max
nl: Maximaal

en: Purple
nl: Paars

en: Node reference
nl: Nodereferentie

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Orange
nl: Oranje

en: Auto
nl: Automatisch

en: Change layout
nl: Lay-out aanpassen

en: Border color
nl: Randkleur

en: Title color
nl: Kleur van titel

en: Radius
nl: Straal

en: About
nl: Over

en: Column
nl: Kolom

en: Regions
nl: Gebieden

en: Step
nl: Stap

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Add new block
nl: Nieuw blok toevoegen

en: Border size
nl: Randgrootte

en: Pause
nl: Pauze

en: Full width
nl: Volledige breedte

en: Play
nl: Afspelen

en: Styles
nl: Stijlen

en: Reference field
nl: Referentieveld

en: Animate
nl: Animeren

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: %name must be a number.
nl: %name moet een getal zijn.

en: Structure
nl: Structuur

en: Title type
nl: Titel-type

en: Long text
nl: Tekst (lang)

en: Edit @title
nl: Wijzig @title

en: Remove block
nl: Blok verwijderen

en: Copy to clipboard
nl: Kopieer naar klembord

en: Entity Id
nl: Entiteit-ID

en: %name is not a valid number.
nl: %name is een ongeldig getal.

en: Clipboard
nl: Klembord

en: %name must be higher than or equal to %min.
nl: %name moet groter of gelijk zijn aan %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
nl: %name moet kleiner of gelijk zijn aan %max.

en: Height size
nl: Hoogte

en: Large (480×480)
nl: Groot (480×480)

en: Medium (220×220)
nl: Gemiddeld (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
nl: Miniatuur (100×100)

en: @entity being viewed
nl: @entity wordt weergeven

en: Choose a layout for this section
nl: Kies een layout voor deze sectie

en: Media Library thumbnail (220×220)
nl: Mediabibliotheek miniatuur (220×220)
