Layout Components (8.x-1.32-beta2) - en to hr translation catalogue (56 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Item
hr: stavka

en: Groups
hr: Grupe

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Disable
hr: Onemogući

en: On
hr: Uključi

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Size
hr: Veličina

en: Links
hr: Poveznice

en: None
hr: Nema

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Background
hr: Pozadina

en: View
hr: Pregled

en: Section
hr: Sekcija

en: Anchor
hr: Sidro

en: Display
hr: Prikaz

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: Horizontal
hr: Horizontalno

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: All
hr: Svi

en: Bottom
hr: Dno

en: To
hr: Za

en: From
hr: Od

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Fields
hr: Polja

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Medium
hr: Srednji

en: General
hr: Općenito

en: Align
hr: Poravnati

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Basic
hr: Osnovno

en: Color
hr: Boja

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Style
hr: Stil

en: Blue
hr: Plava

en: About
hr: Opis

en: Border size
hr: Širina obruba

en: Pause
hr: Zaustavi

en: Styles
hr: Stilovi

en: Interface
hr: Sučelje

en: %name must be a number.
hr: %name mora biti broj.

en: Structure
hr: Struktura

en: Long text
hr: Dugački tekst
