Layout Components (8.x-1.32-beta2) - en to hy translation catalogue (35 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Groups
hy: Խմբեր

en: Type
hy: Տեսակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Disable
hy: Անջատել

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Size
hy: Չափ

en: None
hy: Ոչ մի

en: Image
hy: Նկար

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Top
hy: Վերև

en: View
hy: Դիտել

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Text
hy: Տեքստ

en: Bottom
hy: Ներքև

en: To
hy: Ում

en: From
hy: Ում կողմից

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Width
hy: Լայնություն

en: Height
hy: Բարձրություն

en: Maximum
hy: Առավելագույն

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Background color
hy: Ֆոնի գույն

en: Basic
hy: Տարրական

en: Color
hy: Գույն

en: Configure block
hy: Կարգավորել բլոկը

en: Left
hy: Ձախ

en: Minimum
hy: Նվազագույն

en: Interface
hy: Ինտերֆեյս

en: %name must be a number.
hy: %name պետք է լինի թիվ:

en: Structure
hy: Կառուցվածք
