Layout Components (8.x-1.34-beta2) - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Item
ro: Produs

en: Groups
ro: Grupuri

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disable
ro: Dezactivare

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: None
ro: Nimic

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Top
ro: Sus

en: View
ro: Afişează

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Display
ro: Afișaj

en: Theme
ro: Temă

en: Layout
ro: Prezentare

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: All
ro: Toate

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Url
ro: URL

en: Off
ro: Oprit

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Custom
ro: Personalizat

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Maximum
ro: Maxim

en: Medium
ro: Mediu

en: Align
ro: Aliniere

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Basic
ro: Simplu

en: Color
ro: Culoare

en: Full
ro: Complet

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Configure block
ro: Configurați blocul

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Red
ro: Roșu

en: Reference
ro: Referință

en: Style
ro: Stil

en: Minimum
ro: Minim

en: Blue
ro: Albastru

en: Change layout
ro: Schimbați aspectul

en: About
ro: Despre

en: Column
ro: Coloană

en: Step
ro: Pas

en: Styles
ro: Stiluri

en: Interface
ro: Interfaţă

en: %name must be a number.
ro: %name trebuie să fie un număr.

en: Structure
ro: Structură

en: Long text
ro: Text lung

en: Group @group
ro: Grupul @group

en: Remove block
ro: Eliminați blocul

en: %name is not a valid number.
ro: %name nu este un număr valid.

en: %name must be higher than or equal to %min.
ro: %name trebuie să fie mai mare sau egal cu %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
ro: %name trebuie să fie mai mic sau egal cu %max.

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)
