Layout Components (8.x-1.5-beta2) - en to fa translation catalogue (60 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Disable
fa: غیرفعال

en: On
fa: روشن

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: URL
fa: نشانی

en: Anchor
fa: لنگر

en: Display
fa: نمایش

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: Layout
fa: آرایش

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: All
fa: همه

en: Bottom
fa: پایین

en: Off
fa: خاموش

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Custom
fa: سفارشی

en: Fields
fa: میدانها

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Medium
fa: متوسط

en: General
fa: عمومی

en: Align
fa: تراز

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Basic
fa: پایه

en: Color
fa: رنگ

en: Full
fa: کامل

en: Configure block
fa: پیکربندی قالبک

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Red
fa: قرمز

en: Reference
fa: ارجاع

en: Video
fa: ویدیو

en: Style
fa: اصلوب

en: Minimum
fa: حداقل

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Change layout
fa: تغییر آرایش

en: About
fa: درباره

en: Column
fa: ستون

en: Opacity
fa: مبهمیت

en: Styles
fa: استایل ها

en: Interface
fa: رابط

en: %name must be a number.
fa: %name باید یک عدد باشد.

en: Structure
fa: ساختار

en: %name is not a valid number.
fa: %name عدد معتبری نیست.

en: %name must be higher than or equal to %min.
fa: %name باید بزرگتر یا برابر با %min باشد.

en: %name must be lower than or equal to %max.
fa: %name باید کوچکتر یا برابر با %max باشد.
