Layout Components (8.x-1.9-beta2) - en to oc translation catalogue (58 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Disable
oc: Desactivar

en: On
oc: Activat

en: Size
oc: Talha

en: None
oc: Pas cap

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Background
oc: Rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Section
oc: Seccion

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Display
oc: Afichatge

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: Layout
oc: Afichatge

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: All
oc: Tot

en: Bottom
oc: Bas

en: Url
oc: URL

en: Off
oc: Desactivat

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Custom
oc: Personalizat

en: Fields
oc: Camps

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Medium
oc: Mejan

en: Border
oc: Bordadura

en: Align
oc: Alinhar

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Full
oc: Complet

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Red
oc: Roge

en: Style
oc: Estil

en: Purple
oc: Violet

en: Green
oc: Verd

en: Blue
oc: Blau

en: Orange
oc: Irange

en: Change layout
oc: Cambiar la mesa en pagina

en: About
oc: A prepaus

en: Column
oc: Colomna

en: Styles
oc: Estils

en: Interface
oc: Interfàcia

en: Configure column
oc: Configurar la colomna

en: %name must be a number.
oc: %name deu èsser un nombre.

en: Structure
oc: Estructura

en: Title type
oc: Tipe de títol

en: Long text
oc: Tèxte long
