Layout Components (8.x-2.0-beta1) - en to sl translation catalogue (33 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Type
sl: Tip

en: Description
sl: Opis

en: Size
sl: Velikost

en: Image
sl: Slika

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Label
sl: Oznaka

en: Default
sl: Privzeto

en: Top
sl: Na vrhu

en: Display
sl: Prikaz

en: Text
sl: Besedilo

en: Theme
sl: Tema

en: Layout
sl: Postavitev

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Vertical
sl: Navpično

en: All
sl: Vsi

en: Bottom
sl: Spodaj

en: To
sl: Za

en: From
sl: Od

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Maximum
sl: Maksimum

en: Medium
sl: Srednja

en: General
sl: Splošno

en: Text color
sl: Barva besedila

en: Basic
sl: Osnovno

en: Color
sl: Barva

en: Configure block
sl: Konfiguriraj blok

en: Red
sl: Rdeča

en: Minimum
sl: Najmanj

en: About
sl: O modulu

en: Structure
sl: Struktura
