Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Next
de: Weiter

en: Submit
de: Absenden

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Image
de: Bild

en: Image settings
de: Bildeinstellungen

en: Caption
de: Beschriftung

en: Alternative text
de: Alternativer Text

en: Upload destination
de: Upload-Ziel

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
de: Wählen Sie aus, wo die Dateien abgelegt werden sollen. Der Private Dateispeicher erfordert bedeutend mehr Performance als der Öffentliche Dateispeicher, bietet jedoch einen geschützten Zugang zu Dateien in diesem Feld.

en: Text formats
de: Textformate

en: Image styles
de: Bildstile

en: Image style
de: Bildstil
