Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Next
fa: بعدی

en: Submit
fa: ثبت

en: Cancel
fa: لغو

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Image
fa: تصویر

en: Image settings
fa: تنظیمات تصویر

en: Text
fa: متن

en: Caption
fa: عنوان

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fa: محلی‌ که فایل‌های نهایی بایستی ذخیره شوند را انتخاب کنید. ذخیره فایل خصوصی هزینه بیشتری از فایل‌های عمومی دارند، اما اجازه دسترسی محدود به فایل‌ها از میان این رشته را می‌دهد.

en: Text formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: Image style
fa: سبک تصویر
