Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Next
ja: 次へ

en: Submit
ja: 送信

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Image
ja: 画像

en: Image settings
ja: 画像の設定

en: Text
ja: テキスト

en: Caption
ja: キャプション

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。

en: Text formats
ja: テキストフォーマット

en: Image styles
ja: 画像スタイル

en: Image style
ja: 画像のスタイル
