Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Next
pl: Dalej

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Image
pl: Obraz

en: Image settings
pl: Ustawienia obrazów

en: Text
pl: Tekst

en: Caption
pl: Podpis

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pl: Wybór miejsca, w którym zostaną umieszczone docelowo pliki. Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu, ale pozwalają na skuteczną ochronę przed niepowołanym dostępem.

en: Text formats
pl: Formaty tekstu

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Image style
pl: Styl obrazka
