Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Next
pt: Seguinte

en: Submit
pt: Enviar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Image
pt: Imagem

en: Image settings
pt: Definições da imagem

en: Text
pt: Texto

en: Caption
pt: Legenda

en: Upload destination
pt: destino dos ficheiros a carregar

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os ficheiros finais deverão ser armazenados. O armazenamento de ficheiros privados provoca uma sobrecarga significativamente maior do que ficheiros públicos, mas permite restrições de acesso a ficheiros neste campo.

en: Text formats
pt: Formatos de texto

en: Image styles
pt: Estilos de Imagens

en: Image style
pt: Estilo da imagem
