Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Next
sv: Nästa

en: Submit
sv: Skicka

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: Image
sv: Bild

en: Image settings
sv: Bildinställningar

en: Caption
sv: Bildtext

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Upload destination
sv: Destination för uppladdning

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
sv: Välj var slutgiltiga filer skall lagras. Privat fillagring är avsevärt mer prestandakrävande än offentliga filer, men ger möjlighet till begränsad åtkomst till filer i detta fält.

en: Text formats
sv: Textformat

en: Image styles
sv: Bildstilar

en: Image style
sv: Stilmall för bild
