Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Next
tr: Sonraki

en: Submit
tr: Gönder

en: Cancel
tr: İptal

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Image
tr: Resim

en: Image settings
tr: Görsel ayarları

en: Text
tr: Metin

en: Caption
tr: Başlık

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: Text formats
tr: Metin biçimleri

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: Image style
tr: Resim stili
