Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Next
fr: Suivant

en: Submit
fr: Soumettre

en: Cancel
fr: Annuler

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Image settings
fr: Paramètres d'image

en: Text
fr: Texte

en: Caption
fr: Légende

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fr: Sélectionnez où les fichiers finaux doivent être stockés. Le stockage privé de fichier pose beaucoup plus de contraintes que le stockage public, mais permet un accès restreint aux fichiers pour ce champ.

en: Text formats
fr: Formats de texte

en: Image styles
fr: Styles d'images

en: Image style
fr: Style d'image

en: One image
fr: Une image

en: Your text
fr: Votre texte
