Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Next
hu: Következő

en: Submit
hu: Beküldés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Image
hu: Kép

en: Image settings
hu: Képek beállításai

en: Text
hu: Szöveg

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Upload destination
hu: Feltöltési célkönyvtár

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hu: A végső fájlok tárolási helyének kiválasztása. A privát fájlok tárolása sokkal nagyobb terhelést jelent, mint a nyilvános fájloké, de a fájlokhoz korlátozott hozzáférést tesz lehetővé ezen a mezőn belül.

en: Text formats
hu: Szövegformátumok

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Image style
hu: Képstílus
