Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Next
ru: Вперёд

en: Submit
ru: Отправить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Image
ru: Изображение

en: Image settings
ru: Настройки изображений

en: Text
ru: Текст

en: Caption
ru: Подпись

en: You can also
ru: Вы также можете

en: Alternative text
ru: Альтернативный текст

en: Upload destination
ru: Хранилище

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ru: Укажите конечное место сохранения файлов. Личное хранилище файлов занимает больше ресурсов, чем общедоступное, но позволяет ограничить доступ к файлам только данным полем.

en: Text formats
ru: Текстовые форматы

en: Image styles
ru: Стили изображения

en: Image style
ru: Стиль изображения
